Dlaczego warto wybrać dobrą ceramikę do łazienki?
Na rynku funkcjonuje wiele marek produkujących ceramikę sanitarną. Jedne są tańsze, inne droższe, każda ma też inną renomę, zakres produktów i funkcjonalności. Geberit to jednak marka, która ma za sobą doświadczenie sięgające nawet 200 lat ceramiki – wszystko dzięki łączeniu się różnych zakładów na całym świecie, które miały również zróżnicowane doświadczenia w produkcji ceramiki. Dlaczego warto zdecydować się na tę markę?
Historia ceramiki w Gebericie
Historycznie produkcja ceramiki na świecie sięga wielu setek lat. Wśród fabryk, które dołączyły do Geberit, a które szczycą się bogatą historią, jest brytyjska, założna przez Thomasa Twyforda w 1849 roku, produkująca toalety między innymi na dwór królewski. Polski akcent to fabryka w Kole – założona co prawda ponad sto lat później, ale w miejscu o ugruntowanej już tradycji związanej z produkcją porcelany. Od tamtej pory zarówno Brytyjczycy jak Polacy ale również Niemcy, Francuzi czy Belgowie, których fabryki również znalazły się w Grupie Geberit, zdążyły zdobyć niezwykle dużo doświadczenia – dołączenie do Geberitu dało im szansę na wymianę go między sobą i uspójnienie produkcji, korzystając z najbardziej efektywnych rozwiązań.
Innowacje ceramiczne Geberit
Geberit dzięki temu zyskał zarówno rozwiązania technologiczne jak i wzornicze, a szerokie inwestycje w zakresie produkcji ceramiki pozwoliły na jeszcze więcej innowacji.
Jedną z nich jest rezygnacja z tradycyjnych, kołnierzowych toalet na rzecz misek bezkołnierzowych. Dlaczego? Toalety z wewnętrznym rantem trudno się czyści – niemożliwe jest dotarcie do każdego zakamarka wewnętrznej jej części, a co dopiero wyczyszczenie. Co więcej, wykorzystywanie żrących środków chemicznych, jakie stosuje się podczas ich czyszczenia, to dodatkowe ryzyko. Po pierwsze, powoduje powstawanie wżerów, czyli uszkodzeń szkliwa – w nich osadzają się zabrudzenia, których doczyszczenie jest już niemożliwe. Drugą kwestią jest fakt, że takie żrące środki dostają się potem do kanalizacji i wód gruntowych.
Twoją toaletę Geberit wyczyścisz w mgnieniu oka
Dlatego dużo łatwiej utrzymać w czystości miski WC bez kołnierza. Wystarczy ściereczka nasączona łagodnym mleczkiem czyszczącym, którym przeciera się jej powierzchnię. I gotowe! Bez niebezpiecznych chemikaliów i wysiłku, a czas poświęcany dotąd na czyszczenie można poświęcić na przyjemniejsze rzeczy.
Toalety bezkołnierzowe Geberit to te wyposażone w technologie Rimfree oraz TurboFlush. Pierwsza wyróżnia się idealnie gładką wewnętrzną powierzchnią oraz eleganckim dystrybutorem wody, rozdzielającym ją na całą powierzchnię miski WC, dzięki czemu czyszczenie jest wyjątkowo efektywne. Druga pozwoliła na ukształtowanie wnętrza miski WC w taki sposób, aby woda wirowała po jej wnętrzu, zbierając za sobą zabrudzenia. Oba systemy są przystosowane do wykorzystania mniejszej o 30% ilości wody – a co za tym idzie, pozwalają na oszczędzanie na rachunkach za wodę. Jednocześnie ich efektywność jest niezmieniona względem tradycyjnego spłukiwania.
Jeszcze więcej czystości ze szkliwem KeraTect
W jaki sposób zaoszczędzić czas na czyszczeniu? Uniemożliwiając osadzanie się zabrudzeń! To też stało się możliwe dzięki supernowoczesnemu szkliwu nazywanemu KeraTect. Na czym polega jego rewolucyjność?
W odróżnieniu od tradycyjnego szkliwa KeraTect jest dużo mniej porowaty – czyli jego cząsteczki są bardziej zbite, a co za tym idzie – toaleta bardziej gładka. Mimo że nie jest to wyczuwalne w żaden sposób przez dotyk, wystarczy rozlać na taką ceramikę odrobinę zabarwionego płynu – spływa on po powierzchni dużo łatwiej i szybciej, nie zasychając, nie pozostawiając zacieków ani tym bardziej pozostałości zabrudzeń.
Szkliwo KeraTect dostęne jest wśród produktów z kilku serii Geberit – możesz wybrać je w przypadku toalet i umywalek z serii Geberit ONE, Variform, Xeno2 oraz toalet myjących Geberit AquaClean.
W jaki sposób zadbać o swoją ceramikę?
Bez względu na to, czy Twoja łazienka jest wyposażona w produkty ze szkliwem Keratect czy nie, zawsze warto pamiętać o kilku zasadach sprzątania, które pozwolą na łatwiejsze utrzymanie toalety i umywalki w czystości.
– po pierwsze, pamiętaj o domowych środkach czyszczących. Woda z octem w proporcji 1:2 świetnie poradzi sobie z kamieniem i zaciekami, szczególnie na armaturze. Z kolei łyżką sody oczyszczonej rozrobionej w wodzie idealnie poradzisz sobie z zabrudzeniami na ceramice. Dodaj do tych roztworów kilka kropel olejków zapachowych dla miłego aromatu w łazience lub wyciśnij odrobinę soku z cytryny – wtedy nie tylko sprzątanie będzie przyjemniejsze, ale też późniejsze korzystanie z łazienki.
– po drugie, zrezygnuj ze szczotek i innych akcesoriów, które mogłyby niszczyć powierzchnię ceramiki – delikatna strona gąbki czy ściereczka w zupełności wystarczy, by pozbyć się zabrudzeń.
– po trzecie, wybierz taktykę „częściej ale krócej” jeśli chodzi o czyszczenie łazienki. Regularne i częste przecieranie rantów, wnętrza umywalki czy powierzchni toalety czy bidetu, zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej sprawi, że sesje sprzątania łazienki będą krótsze i łatwiejsze.