Dlaczego łączyć stelaże i ceramikę Geberit?


Dostępna na rynku zróżnicowana ceramika oraz wiele modeli stelaży podtynkowych sprawia, że często wybór pada na produkty różnych producentów. Jednym z nich jest Geberit i wielu klientów decyduje się na stelaż podtynkowy tej marki, kojarząc go z najwyższą jakością i pionierstwem w zakresie rozwiązań podtynkowych – w końcu marka stała się już synonimem swojej kategorii. Jednak produkuje ona też ceramikę i to właśnie ceramika Geberit jest najlepiej przystosowana do łączenia ze stelażami tej marki. Dlaczego?

Stelaże i ceramika Geberit – idealne połączenie

Z ceramiki Geberit korzysta się przede wszystkim przy wielokrotnych i pieczołowitych testów spłukiwania. Nic więc dziwnego, że poza samymi spłuczkami to też miski WC dopasowuje się pod kątem optymalnego przepływu wody do jej ilości wykorzystywanej przez zawory Geberit. Połączenie jednego i drugiego zapewnia najlepszy możliwy przepływ wody, a jednocześnie brak wychlapywania. W jaki sposób to działa?

Wszystko dzięki wspomnianemu ukształtowaniu miski WC – technologia Rimfree, opracowana i ulepszona przez Geberit, zapewnia efektywne spłukiwanie przy wykorzystaniu mniejszej ilości wody. Polega ona na usunięciu wewnętrznego kołnierza – zaprojektowany dodatkowo dystrybutor prowadzi wodę tak, by efektywnie pozbyła się zabrudzeń, a jednocześnie nie wylewałą się poza obręb toalety.

Takie rozwiązanie znaleźć można znaleźć w niemal wszystkich seriach Geberit – Acanto, iCon, Xeno2, a także Selnova i Smyle.

Ukryta technologia – zawory w spłuczkach Geberit Duofix

Aby połączenie było idealnie dopasowane, również za ścianą musi znajdować się urządzenie, które pomoże w efektywnym pozbywaniu się zawartości toalety, ale w oszczędny i odpowiedni sposób. Nowe zawory typ212 świetnie sobie z tym radzą – tak jak dotychczasowe zawory Geberit pozwalają na łatwą regulację ilości wykorzystywanej wody i jej redukcję nawet do 4 litrów na duże spłukiwanie oraz 2 na małe – co stanowi o 1/3 mniejsze zużycie wody niż to rekomendowane przez Unię Europejską.

Konstrukcja zaworu pozwala także na łatwą zmianę tego, z jaką siłą woda wypuszczana jest do toalety – umieszczone w dolnej części zaworu pokrętło, przypominające motylka, pozwala na regulację siły spłukiwanej wody. Jeżeli Twoja toaleta chlapie – zmniejsz ilość wody i wyreguluj pokrętło tak, by ograniczało prędkość, z jaką woda dostaje się do wnętrza miski WC.

Taki zawór można znaleźć w spłuczkach Geberit Duofix Sigma, a jego ozdobą będą przyciski spłukujące ze zróżniocowanej pod względem rodzajów, faktur i kolorów przycisków serii Geberit Sigma.

Technologia TurboFlush

A jak jeszcze bardziej ograniczyć wychlapywanie i jednocześnie sprawić, że spłukiwanie będzie cichsze? Wtedy warto wybrać miskę WC wyposażoną w technologię TurboFlush! Podobnie jak Rimfree, zapewniła ona możliwość bezkołnierzowej budowy toalety, jednak w tym przypadku sposób dystrybucji wody jest zupełnie inny. W przeciwieństwie do wszelkich toalet, te wyposażone w TurboFlush mają dystrybutor wody po bocznej stronie wnętrza miski, a cały jej kształt jest tak opracowany, by woda wirowała przy spłukiwaniu.

Taki rodzaj spłukiwania zapewnia nie tylko efektywne spłukanie przy mniejszej ilości wody, czyli systemie 4/2 l, ale także sprawia, że spłukiwanie jest cichsze, a więc wygodniejsze i bardziej komfortowe dla wszystkich domowników. Takiego rodzaju toalety znaleźć można w kolekcjach Geberit ONE, w seriach toalet myjących AquaClean oraz, od tego roku, również wśród produktów z serii Geberit Acanto.

Rozwiązania Geberit to najlepsze pod względem technologii i bezpieczeństwa sposoby na zbudowanie Twojej łazienki. Połącz je ze sobą, by uzyskać maksymalną pewność, że po obu stronach ściany wszystko będzie działało tak, jak powinno.