Nowa bezprzewodowa seria do sterowania ogrzewaniem podłogowym ENGO Controls

Marka ENGO Controls proponuje nowoczesne, energooszczędne sterowanie ogrzewaniem, które sprawdzi się w każdym budynku, szczególnie ogrzewanym płaszczyznowo.

Dystrybutorem ENGO Controls jest QL Controls, firma, która od lat z sukcesami działa w branży ciepłowniczej, projektując automatykę budynkową dla ogrzewnictwa.

W ofercie ENGO Controls znajdziemy: regulatory temperatury z nowoczesnymi algorytmami sterującymi (np. TPI), listwy do ogrzewania podłogowego, wytrzymałe siłowniki oraz smart przekaźniki, dzięki którym stworzymy inteligentny system sterowania domem.

Najważniejsze dla marki jest jednak sterowanie temperaturą. W stale rozwijającej się ofercie ENGO Controls każdy znajdzie to, czego szuka w  zakresie strefowego kontrolowania instalacji grzewczej.

System otwarty

ENGO Controls zmierza w stronę technologii przyszłości, dla której wartością nadrzędną jest uniwersalność. Dlatego marka otwiera się na popularną platformę TUYA, skupiającą twórców inteligentnej elektroniki. Pozwala to budować spójny domowy system w oparciu o produkty wielu różnych producentów.

Nowość w ofercie! Seria sterowników bezprzewodowych

Marka ENGO Controls zaprojektowała rewolucyjną serię urządzeń ENGO ZigBee, za pomocą której można zbudować nowoczesny system do bezprzewodowego sterowania ogrzewaniem podłogowym. Produkty doskonale współpracują z pozostałymi urządzeniami dostępnymi w ofercie.

W skład serii wchodzą:

  • Regulatory temperatury ONE
  • Listwa do ogrzewania podłogowego ECB62ZB
  • Moduł przekaźnika z dodatkową funkcją repeatera ZigBee EMODZB

Regulatory ONE

Dostępne w wersji bateryjnej i zasilanej napięciowo (230V), w dwóch klasycznych kolorach: białym i czarnym. Mają minimalistyczny wygląd oraz czytelny wyświetlacz z regulacją jasności. Komunikują się z  systemem w protokole transmisji danych ZigBee 3.0.

Termostaty programuje się wyjątkowo łatwo, gdyż nie trzeba przedzierać się przez zawiły panel obsługi bezpośrednio na urządzeniu. Tryby regulacji temperatury ustawimy w aplikacji ENGO Smart. Regulatory ONE gromadzą dane o ogrzewaniu, którym sterują. Aplikacja rejestruje jego pracę. W ENGO Smart w wybranej chwili przejrzymy historię temperatur, co jest wyjątkowo przydatne przy analizie wydajność systemu.

Regulatory ONE umożliwiają podłączenie czujnika NTC. Montaż czujnika zajętości (np. karta hotelowa) pozwala uruchomić tryb grzania zależnie od obecności użytkownika w pokoju. Dlatego są niezastąpione w hotelarstwie. Udogodnień jest o wiele więcej. Przed niechcianą zmianą wartości grzewczych chroni blokada PIN. Udostępnianie regulatora innym pozwala wypożyczać ustawienia ogrzewania klientom wynajmującym pokój czy cały obiekt (np. domek wypoczynkowy).

Regulatory ONE – jak i pozostałe urządzenia z serii – współpracują z technologią TUYA, co decyduje o ich uniwersalności. Aplikacja mobilne ENGO Smart jest oparta o TUYA Smart. Z jej pomocą obsłużymy wszelkie urządzenia kompatybilne z tą platformą.

ECB62ZB – listwa do ogrzewania podłogowego

Steruje 8 strefami grzewczymi w nietypowej kombinacji podłączeń: 2 wejścia przewodowe, 6 wejść bezprzewodowych. Ta różnorodność kombinacji pozwala dopasować listwę do budynku i potrzeb użytkownika. Listwa jest wyposażona w wyjścia 230V dla pompy obiegowej, regulatorów oraz siłowników termoelektrycznych. Współpracuje z siłownikami NC (czyli bezprądowo zamkniętymi) – także dostępnymi w ofercie. Ma wbudowany moduł sterowania dowolnym typem kotła oraz coraz bardziej rozpowszechnioną na rynku pompą ciepła.

EMODZB – moduł przekaźnika + repeater ZigBee

Przeznaczony do łączenia z przewodowymi listwami do podłogówki (z listwą ECB08M230) lub do współpracy z przewodowymi strefami ECB62ZB. Moduł można parować z regulatorami serii ONE. Po zainstalowaniu w aplikacji ENGO Smart produkt działa samodzielnie. Wyjątkowo przydatną funkcją tego niewielkiego urządzenia jest zwiększanie zasięgu ZigBee 3.0 (funkcja repeatera).

ENGO binding – co to takiego?

Nowe produkty ENGO Controls świetnie ze sobą współpracują, czego wzorcowym przykładem jest funkcja ENGO binding, którą obsługują. Żadne inne urządzenia w technologii TUYA nie oferują tej możliwości. ENGO binding to rodzaj komunikacji między urządzeniami ENGO ZigBee. To specjalne oprogramowanie, dzięki któremu urządzenie rozpoznaje, z jakim innym urządzeniem lub urządzeniami jest połączone.

Binding pozwala na automatyczne powiązanie regulatorów ONE z wybranymi odbiornikami (czyli ECB62ZB, EMODZB, EREL1ZB12A) przy użyciu bramki internetowej EGATZB. Można natychmiast powiązać pracę tych produktów bez budowania automatyzacji w aplikacji. Jest więc szybciej. ENGO binding oferuje stabilną komunikację urządzeń w trybie online i  offline – także, gdy zabraknie Internetu.

Energooszczędność się sprawdza

ENGO ZigBee zapewnia łatwe w montażu – bezprzewodowe – sterowanie temperaturą w budynku ogrzewanym metodą płaszczyznową. Rozwiązania wprowadzonej na rynek serii gwarantują najnowszą technologię i niezastąpioną jakość. Do jej największych zalet zaliczamy: komunikację ZigBee 3.0, precyzyjne algorytmy sterujące (TPI), współpracę z TUYA, modny design, solidne wykonanie, świetną żywotność i wytrzymałość podzespołów.